Sprostredkovanie tovaru z Poľska: Podmienky – Tovar z Poľska | Autofra

Podmienky Autofra

Dôležité pre vzájomnú spokojnosť! Každú nasledujúcu vetu je potrebné si prečítať, aby sme mali istotu, že naše pravidlá akceptujete. Ušetríte tým náš i Váš čas a vyhneme sa zbytočným nedorozumeniam a výhovorkám typu "ja som to nevedel, nevidel, neprečítal, atď.". Na Vaše otázky, ktoré sú vysvetlené či už v našich podmienkach, alebo v častých otázkach FAQ, neodpovedáme. Ak s podmienkami nižšie nesúhlasíte, nepokračujte prosím v objednávaní. Za pochopenie ďakujeme.
1. Autofra ponúka sprostredkovateľské služby, tovar nevlastníme ani nepredávame, preto nezodpovedáme za funkčnosť a kvalitu Vami objednávaného tovaru.
2. Autofra nezodpovedá za poškodenia pri použitých náhradných dieloch, vrátane rozbitia skla. (Pozri bod 2.2. vo FAQ)
3. Zákazník si tovar vyberá a objednáva sám, dobrovoľne, na vlastné riziko.
4. Každý zákazník, vrátane VIP+, je povinný pred odoslaním objednávky skontrolovať dôveryhodnosť predajcu. Ak tak neurobíte a predajca bude nový alebo veľmi nedôveryhodný, objednávka bude vymazaná. (Pozri bod 3. vo FAQ)
5. Ak súhlasíte s objednaním rizikového tovaru, prípadne tovaru od nového alebo menej dôveryhodného predajcu, nezabudnite prosím označiť vo formulári “riziko“, prípadne to napíšte do poznámky formulára.
6. Ak nový zákazník sumu za objednávky do 2 pracovných dní neuhradí, budú automaticky stornované.
7. Zákazník je pred objednaním povinný vypočítať si, koľko bude stáť celá objednávka, aby nedošlo k neskorším nedorozumeniam. (Pozri bod 4. vo FAQ)
8. Pozor! Predmetom aukcie na Allegre nemusí byť vždy to, čo je na fotografii. Dôležitý je opis aukcie.
9. Platby pripisujeme každý pracovný deň v čase od 13:00 do 15:00 hodiny.
10. Pre zrýchlenie komunikácie sme systém nastavili tak, že odpoveď predajcu na e-mail s objednávkou príde priamo na Váš e-mail. Ak textu od predajcu nebudete rozumieť, napíšte nám cez rýchly preklad.
11. Zákazník môže sám odoslať predajcovi pripomienku po troch pracovných dňoch od objednania. Meškanie tovaru preverujeme až po piatich pracovných dňoch od dátumu objednania. (Pozri bod 9. vo FAQ)
12. Za storno spracovanej objednávky v čase kratšom ako 7 pracovných dní od spracovania, je účtovaný poplatok 10 € + náklady spojené s prepravou v PL na náš sklad a späť, ak predajca tovar už odoslal. (Pozri bod 7.7. vo FAQ)
13. V prípade viacerých objednávok tovar odosielame spolu, ak nastavenia neboli zmenené. Atypický tovar odosielame ihneď. (Pozri bod 10.3. vo FAQ)
14. Tovar odosielame samostatne aj v prípade, ak je dlh za prijaté objednávky nad 150 € u VIP a 200 € u VIP+ zákazníkov. (Pozri bod 10.3. vo FAQ)
15. Zákazník od 10 uskutočnených objednávok sa stáva VIP zákazníkom. To znamená, že viac nie je potrebná platba na náš účet. Tovar v neobmedzenej sume odosielame na dobierku. (Pozri bod 13. vo FAQ)
16. Prípadné reklamácie si zákazník vybavuje sám, pomocou nami navrhnutých prekladov. V prípade zložitejšej reklamácie je potrebné vybrať formulár na preklad textu.
17. V prípade reklamácie, Autofra odošle tovar k predajcovi bez provízie. Poplatky s reklamáciami si hradí zákazník. (Pozri bod 12.3. vo FAQ)
18. Pri doručení nového tovaru k Vám je nutné najskôr tovar zaplatiť, následne pred kuriérom skontrolovať a v prípade škody spísať protokol. (Pozri bod 12.1. vo FAQ)
19. Autofra nenesie zodpovednosť za výšku dobierky pri zmenenej adrese na iného zákazníka. (Pozri bod 10.4. vo FAQ)
20. V prípade neuhradenia dobierky si vyhradzujeme právo na zverejnenie údajov na čiernej listine.
21. Ak ste nový zákazník a kúpiť chcete len raz, požiadajte o cenovú ponuku našich vybraných VIP+ zákazníkov.
22. Kontakt s Autofra je možný pomocou kontaktného formulára, po vytvorení objednávky. Najprv si prosím prejdite časté otázky. (FAQ)
23. E-mailový kontakt a telefónne číslo už nie sú aktuálne. Nové telefónne číslo je sprístupnené len VIP+ zákazníkom.