Sprostredkovanie tovaru z Poľska: FAQ – Tovar z Poľska | Autofra

Najčastejšie kladené otázky

1. Hľadanie tovaru (2)
1. Hľadanie tovaru obsahuje: 2 odpovede

1.1. Ako najrýchlejšie nájdem, čo potrebujem?

V ľavej hornej časti našej stránky je vyhľadávač, do ktorého napíšte, o akú kategóriu máte záujem. Zadajte napríklad kapoty (možnosť písania aj bez diakritiky). Po kliknutí na vybranú kategóriu budete presmerovaní na najväčší e-shop v Európe, poľské Allegro, s vybranou kategóriou všetkých kapôt. Teraz vyberte typ auta, na aké kapotu potrebujete. Zadajte do vyhľadávača Allegra (č. 3) napr. Skoda octavia 2. Nakoniec vyberte, o akú kapotu máte záujem.

Na Allegre nie je potrebné neregistrovať sa, celé objednanie vybavíme za Vás. Ak ste našli čo potrebujete, vyplňte prosím formulár (č. 9).

1.2. Môžem použiť aj iné podrobné vyhľadávanie?

Áno, pre podrobné vyhľadanie predmetu zvolíme napr. kategóriu "Auto - moto najhľadanejšie". Klikneme na predné kapoty (č. 2). Opäť, po kliknutí na vybranú kategóriu, budete presmerovaní na Allegro s kategóriou všetkých chladičov. Zadajte do vyhľadávača Allegra (č. 3) Skoda octavia 2. Nakoniec vyberte kapotu, ktorú potrebujete a kliknite na formulár (č. 9).

2. Aký tovar neodporúčame objednávať (2)
2. Aký tovar neodporúčame objednávať: 2 odpovede

2.1. Tovar, ktorého hodnota je nízka

Aj keď nájdete na Allegre tovar, ktorého cena je nízka, napr. 40 zl, nemusí to platiť aj pri jeho koncovej cene. Doplatky (preprava v PL, preprava na SR a provízia) sa na takejto objednávke môžu navýšiť aj o 100%. Preto je potrebné ešte pred objednaním vyplniť výpočet objednávky a tak sa presvedčiť, či sa Vám tovar oplatí objednať.
Ak ste nový zákazník, ktorý má menej ako 10 objednávok, je nutné poslať na účet celú sumu tovaru, vrátane doplatkov. V opačnom prípade tovar objednaný nebude a neúplnú sumu Vám vrátime späť na účet.
Je výhodnejšie, ak si objednáte viac kusov tovaru, prípadne použijete "formulár od jedného predajcu" a vyberiete viac položiek od jedného predajcu. Vtedy zaplatíte len minimálne navýšené doplatky. Príklad.

2.2. Použité náhradné diely, ktoré obsahujú sklo

Tento tovar objednávame len na riziko zákazníka. Za žiadnych okolností reklamácia nebude možná. Pri objednaní tohto tovaru (napr. zadné kapoty, dvere so sklom) je potrebné do formulára zaznačiť, že s rizikom súhlasíte, prípadne to uviesť do poznámky.

3. Výber dôveryhodného predajcu (4)
3. Výber dôveryhodného predajcu: 5 odpovedí

3.1. Ako zistiť, či je predajca dôveryhodný?

Ešte pred objednaním je dôležité zistiť, aké hodnotenie má predajca, od ktorého chcete objednať tovar. Vo vybranej aukcii klikneme na "sprzedajacy" (č. 6) (predávajúci). Následne vyberieme možnosť "zobacz wszystkie komentarze" (č. 7) (zobraziť všetky komentáre). Otvorí sa karta predajcu, kde je dôležité pozrieť si, aby mal minimálne 20 hodnotení za predané aukcie (č. 8).

3.2. Ak chcem objednať tovar od menej dôveryhodného predajcu

Ak má predajca menej ako 20 hodnotení za predané aukcie, prípadne má negatívne hodnotenia, tovar nebudeme objednávať. Ak aj napriek tomu chcete tovar objednať, je potrebné označiť pri objednaní, že s rizikom súhlasíte, prípadne uviesť do poznámky formulára, že tovar nebudete reklamovať a akékoľvek komplikácie s tým spojené beriete na vlastné riziko.

3.3. Ak chcem objednať tovar od menej dôveryhodného predajcu, ktorý vyžaduje platbu vopred

Ak predávajúci na aukcii uvádza, že tovar posiela iba po platbe vopred na svoj účet, je potrebné uviesť do poznámky, že túto podmienku akceptujete, prípadne označte pri objednávaní, že s rizikom súhlasíte. Tým beriete na vedomie, že zaplatený tovar reklamovať nebudete a taktiež nebudete žiadať späť vrátenie peňazí. (Neodporúčame.)

3.4. Ak chcem objednať tovar od veľmi nedôveryhodného predajcu

V tomto prípade tovar nebude objednaný za žiadnych okolností. To isté platí aj v prípade, ak predajca ešte nič nepredal. Ak tovar aj napriek tomu chcete objednať, použite formulár typu mnou dohodnutá objednávka.

3.5.Ako si môžem objednať tovar od nedôveryhodného alebo nového predajcu?

Najprv je potrebné napísať predajcovi SMS správu, či je ochotný poslať tovar na dobierku v rámci Poľska. Nezabudnite pred telefónne číslo uviesť predvoľbu 0048.
Preklad: Witam. Jest mozliwe wyslac towar za pobraniem w Polsce? nr. aukcji: (napíšte číslo aukcie)

Ak odpovie, pošlite mu nasledovnú adresu:
TovarPL - (Vaše priezvisko a meno)
Sobieskiego 7d
34-480 - Jablonka
tel. 796 33 44 33
Nezabudnite na vytvorenie objednávky typu mnou dohodnutá objednávka. Ak objednávku nevytvoríte, tovar nebude prevzatý.

4. Výpočet objednávky (2)
4. Výpočet objednávky: 2 odpovede

4.1. Ako vypočítam výslednú sumu objednávky ešte pred objednaním?

Otvorte pomocník a následne vyberte výpočet objednávky. Do prvého políčka zadajte cenu z aukcie kde je kúp teraz, do ďalšieho cenu prepravy (przesylka pobraniowa), ďalej predpokladanú hmotnosť tovaru a nakoniec vyberte prepravu (Slovensko/Česká republika) alebo osobný odber. Ak sa kurz výrazne nezmení a Vami zadaná predpokladaná hmotnosť sa nebude veľmi líšiť od skutočnej, výsledná cena objednávky bude podobná, ako suma, ktorú Vám vypočítal náš systém.

4.2. Ako vypočítam výslednú sumu dvoch a viac objednávok ešte pred objednaním?

Postup je podobný ako v bode 4.1. s tým rozdielom, že pri väčšom množstve objednávok platíte prepravu na Slovensku, prípadne do Českej republiky, iba raz. Neplatí pre veľké a atypické balíky. Tie odosielame ihneď, bez ohľadu na ďalšie čakajúce objednávky.

5. Kúpa tovaru priamo na Allegre, dražby a nákup z iných poľských stránok (2)
5. Kúpa tovaru priamo na Allegre, dražby a nákup z iných poľských stránok: 6 odpovedí

5.1. Nakupovanie tovaru priamo na Allegre

Ak chcete kúpiť tovar priamo na Allegre, je tam potrebná registrácia. Keď ste už tovar zakúpili, vyplňte náš objednávací formulár. Po vyplnení nám do poznámky formulára pošlite všetky údaje o predajcovi, ktoré Vám z Allegra poslali na Váš e-mail. Taktiež tam doplňte aj Vaše prihlasovacie údaje z Allegro.pl, ktoré potrebujeme pre vyplnenie adresy dodania, poprípade pri platbe predajcovi za tovar cez PayU, ak to situácia vyžaduje. Za takúto službu je účtovaný príplatok 2 €, okrem základnej provízie. Vaše údaje nebudú v žiadnom prípade zneužité, ani prístupné tretej osobe. Bez týchto údajov objednávka nemôže byť spracovaná.

5.2. Ako mám dražiť /licitovať tovar na Allegre?

Ak chcete dražiť tovar na Allegre, je tam potrebná registrácia. Po prihlásení zadajte do políčka najvyššiu cenu, ktorú ste ochotný za tovar zaplatiť. Táto cena je skrytá. Príklad: Ak je vyvolávacia cena tovaru 100 zl a Vy zadáte 500 zl, neznamená to, že tovar Vám predajca pošle za túto sumu. Všetko záleží od iného zákazníka, ktorý má o tovar záujem. Ak ďalší zákazník zadá sumu napríklad 400 zl, vyhrávajúci ste Vy, nakoľko dotyčný neprevýšil Vašu skrytú cenu 500 zl, a to znamená, že tovar vyhrávate za sumu 400 zl. Pokiaľ by ale cenu prevýšil nad Vami zadaných 500 zl, automaticky vyhrávajúcim v tejto aukcii sa stáva on. Vtedy musíte opäť zvýšiť Vašu sumu. Ak sa Vám podarí tovar vydražiť, postupujte podľa bodu 13.1.

5.3. Nákup z iných poľských stránok

Zakúpte si predmety, o ktoré máte záujem. Následne vyplňte dodaciu adresu, na ktorú bude poslaný tovar z Poľska. Zaznačte možnosť dopravy na dobierku (wysylka za pobraniem). Ak predajca túto možnosť neponúka, vyberte dopravu po úhrade platby (wplata na konto). Číslo účtu v tvare IBAN a variabilný symbol (tytulem) nám napíšte do poznámky formulára po vytvorení objednávky typu "mnou dohodnutá objednávka". Následne, ak to bude potrebné, sumu zaplatíme predajcovi.
Vaša dodacia adresa:
TovarPL - (Vaše priezvisko a meno)
Sobieskiego 7d
34-480 - Jablonka
tel. 796 33 44 33

Po prijatí tovar odosielame na Vašu adresu, ktorú si zvolíte. Prípadné doplatky pošleme na dobierku.

5.4. Nedostal/a som tovar zakúpený na inej poľskej stránke, ako mám postupovať?

Naša firma je sprostredkovateľ a nezodpovedá za dodanie tovaru, ktorý nebol objednaný našou spoločnosťou. Pravdepodobne ste uviedli nesprávnu adresu pri dokončení Vašej objednávky na poľskej stránke. Adresu pošlite predajcovi ešte raz.

Vaša dodacia adresa:
TovarPL - (Vaše priezvisko a meno)
Sobieskiego 7d
34-480 - Jablonka
tel. 796 33 44 33

5.5. Tovar mám objednaný, prípadne zaplatený, potrebujem ho poslať na moju adresu

Vyplňte formulár typu "mnou dohodnutá objednávka". Ak máme tovar prevziať na dobierku, do objednávky zadajte danú sumu a taktiež aj počet kusov. Ak tovar príde zadarmo, napíšte do formulára namiesto sumy číslo 1.

Vaša dodacia adresa:
TovarPL - (Vaše priezvisko a meno)
Sobieskiego 7d
34-480 - Jablonka
tel. 796 33 44 33

Po prijatí tovar odosielame dobierkou na adresu, ktorú si zvolíte (platí pre klientov nad 10 objednávok). Ak tovar príde zadarmo, peniaze posielať nemusíte. Doplatky za prepravu a províziu Vám pošleme na dobierku.

5.6. Moja objednávka je spracovaná, no aukcia je stále aktuálna, prečo?

Keďže máme za sebou nespočetné množstvo nákupov od rôznych poľských predajcov, ktorí už našu firmu poznajú, nemusíme tovar kupovať cez Allegro, ale objednávky posielame priamo predajcom. (Túto možnosť automatického objednávania majú aj VIP+ zákazníci). Títo predajcovia nám vďaka tomu robia zľavy, v mnohých prípadoch prevyšujúce našu províziu, ktoré následne dostávajú naši VIP+ zákazníci. Preto sa netreba riadiť Allegrom ale tým, v akom priečinku na Vašom konte Autofra sa daná objednávka nachádza. Ak je spracovaná, všetko je v poriadku.

6. Vyžiadanie dodatočných informácií od poľských predajcov (2)
6. Vyžiadanie dodatočných informácií od poľských predajcov: 2 odpovede

6.1. Ak potrebujem bližšie informácie ohľadom tovaru, no neviem, či budem objednávať

Ak máme predajcu, od ktorého chcete nakupovať, založeného v databáze, e-mail na predajcu z vybranej aukcie sa Vám bude zobrazovať už v nevybavenej objednávke. Môžete si takto zadarmo zistiť dodatočné informácie ohľadom tovaru ešte pred objednaním. V nasledujúcom bode nižšie sú uvedené najčastejšie kladené otázky predajcom aj s prekladom do poľského jazyka.
Ak potrebujete zložitejší preklad, kliknite na "objednávka" a následne vyberte "formulár na preklad textu".
Ak predajcu ešte v databáze založeného nemáme, zaregistrujte sa na portáli Allegro a pošlite mu otázku cez "pytanie do sprzedajacego". Ak sa registrovať nechcete, je možné predajcovi poslať SMS správu. Nezabudnite pred telefónne číslo uviesť predvoľbu 0048.

6.2. Najčastejšie kladené otázky predajcom

Dobrý deň. Je tovar kompletný ako na fotografii? Č. aukcie: (vložte číslo aukcie). Ďakujem. S pozdravom
Preklad: Dzień dobry. Czy towar jest kompletny, tak jak na zdjęciu? Nr aukcji aukcji: (vložte číslo aukcie). Dziękuję. Pozdrawiam

Dobrý deň. Je prosím Vás tovar nejako poškodený? Č. aukcie: (vložte číslo aukcie). Ďakujem. S pozdravom
Preklad: Dzień dobry. Czy towar jest w jakiś sposób uszkodzony? Nr aukcji: (vložte číslo aukcie). Dziękuję. Pozdrawiam

Dobrý deň. Prosím Vás boli diely lakované alebo opravované. V akom sú stave? Č. aukcie: (vložte číslo aukcie). Ďakujem. S pozdravom
Preklad: Dzień dobry. Czy części były lakierowane lub naprawiane? W jakim są stanie? Nr aukcji: (vložte číslo aukcie). Dziękuję. Pozdrawiam

Dobrý deň. Mohli by ste prosím poslať viac fotiek k tomuto tovaru? Č. aukcie: (vložte číslo aukcie). Ďakujem. S pozdravom
Preklad: Dzień dobry. Czy mogę prosić o przesłanie dodatkowych zdjęć tego towaru? Nr aukcji: (vložte číslo aukcie). Dziękuję. Pozdrawiam

Dobrý deň. Máte dostupný tento tovar, prosím? Prikladám fotografiu (pridajte fotografiu ako prílohu). Ďakujem. S pozdravom
Preklad: Dzień dobry. Czy mają Państwo dostępny ten towar? Dołączam zdjęcie. Dziękuję. Pozdrawiam

Dobrý deň. Sú diely, ktoré ponúkate na aukcii, z európskeho alebo anglického auta? Č. aukcie: (vložte číslo aukcie). Ďakujem. S pozdravom
Preklad: Dzień dobry. Czy części oferowane na aukcji pochodzą z europejskiego lub angielskiego samochodu? Nr aukcji: (vložte číslo aukcie). Dziękuję. Pozdrawiam

Po zistení požiadavky je potrebné opýtať sa predajcu, či tovar pošle v rámci Poľska na dobierku.

Dobrý deň. Je možné poslať tovar na dobierku v rámci Poľska? Ďakujem. S pozdravom
Preklad: Dzień dobry. Czy istnieje możliwość przesłania towaru za zaliczeniem pocztowym na terytorium Polski? Dziękuję. Pozdrawiam

Ak odpovie, pošlite mu nasledujúcu adresu:
TovarPL – (Vaše priezvisko a meno)
Sobieskiego 7d
34-480 – Jablonka
tel. 796 33 44 33

Nezabudnite na vytvorenie objednávky typu "mnou dohodnutá objednávka". Ak objednávku nevytvoríte, tovar nebude prevzatý.

7. Vyplňovanie formulárov (8)
7. Vyplňovanie formulárov: 8 odpovedí

7.1. Ako vyplniť jednoduchý formulár?

Do prvého políčka odpíšte číslo aukcie alebo skopírujte link (odkaz) vybranej aukcie alebo stránky, ktorý musí začínať http. Do ďalšieho políčka napíšte po slovensky názov objednávaného predmetu, ďalej množstvo, cenu za kus, pár alebo komplet a do posledného políčka je potrebné zadať názov predajcu z Allegra. Nakoniec vyberte spôsob prepravy, prípadne osobný odber. Tiež je možné vybrať z doplnkových služieb, zmeniť adresu doručenia alebo pridať prílohu, ak to situácia vyžaduje. Vzor.

Ak chcete objednať tovar, kde je na aukcii viacero vzorov, farieb alebo iných špecifikácií, je potrebné použiť jednoduchý formulár, do ktorého zadáte počet kusov a do poznámky formulára napíšete bližšie informácie (vzory, farby a k nim počet kusov).

7.2. Ako vyplniť formulár od jedného predajcu?

Tento formulár slúži na objednanie minimálne dvoch rôznych predmetov od jedného predajcu. Do prvého políčka odpíšte číslo aukcie alebo skopírujte link (odkaz) vybranej aukcie alebo stránky, ktorý musí začínať http. Do ďalšieho políčka napíšte po slovensky názov objednávaného predmetu, ďalej množstvo, cenu za kus, pár alebo komplet a do posledného políčka je potrebné zadať názov predajcu z Allegra, v prípade iných stránok ako Allegro zadajte webovú stránku. Kliknite na ďalšia objednávka a pokračujte tým istým spôsobom. Pozor! Ďalšie objednávky musia byť od toho istého predajcu, ktorého ste zadali k predošlej objednávke. Ak ste vyplnili minimálne dve objednávky, je možné tovar objednať alebo pokračovať ďalej. Nakoniec vyberte spôsob prepravy, prípadne osobný odber. Tiež je možné vybrať z doplnkových služieb, zmeniť adresu doručenia alebo pridať prílohu, ak to situácia vyžaduje. Vzor.

7.3. Ako postupovať pri vyplnení objednávok, kde je na aukcii na výber viac špecifikácií?

Postup využívame v prípade, ak predajca na aukcii ponúka tovar, pri ktorom je viac špecifikácií (napr. viac druhov farieb, vzorov, rozmerov). Vtedy je potrebné napísať túto špecifikáciu po poľsky do poznámky formulára.

Príklad - vyplnenie jednoduchej objednávky:
Vybrali sme si aukciu, kde predajca ponúka šaty s číslom aukcie 123456789. Šaty sú na výber v troch farbách - červenej, ružovej a bielej, taktiež sú na výber veľkosti S, M a L. My máme záujem o šaty ružové s rozmerom S a šaty biele s rozmerom M. Najskôr štandardne vyplníme jednoduchú objednávku (bod 6.1.). Následne v nevybavenej objednávke vyplníme poznámku formulára, a to nasledovným spôsobom: najskôr číslo aukcie (123456789) a potom počet kusov tovaru vybranej farby/vzoru/rozmeru. Pozor, tieto informácie musia byť po poľsky.
Vzor: 123456789 - 1x rozowe S, 1x biale M.

Príklad - vyplnenie hromadnej objednávky od jedného predajcu:
Postup je rovnaký ako pri vyplnení jednoduchej objednávky, s tým rozdielom, že čísla aukcií oddelíte lomenou čiarou ako je uvedené nižšie vo vzore. Pri vyplnení hromadnej objednávky (bod 6.2.) zadávate štandardne počet kusov pri každej vybranej aukcii spolu, následne to rozpíšete v poznámke formulára, ako je uvedené nižšie. Čiže, vybrali sme si dve rôzne aukcie od toho istého predajcu. Na jednej predajca ponúka tričká v čiernej, bielej a modrej farbe, na druhej aukcii ponúka bundy v béžovej, hnedej a čiernej farbe. My máme záujem o dve tričká bielej a jedno modrej farby, tiež o dve bundy hnedej farby.
Do hromadného formulára zadávate: 123456789 - 3ks a 234567891 - 2ks.
Do poznámky formulára píšeme po poľsky:
Vzor: 123456789 - 2x biala, 1x niebieska / 234567891 - 2x brazowa.

Týmto spôsobom postupujeme nielen pri oblečení, ale taktiež pri obuvi, galantérií, bižutérií, domácich a športových potrebách a rôznych iných kategóriách.

7.4. Prečo pri formulári od jedného predajcu zobrazuje názov len jednej položky?

Pri prehľade Vašich objednávok vo formulári od jedného predajcu sa zobrazí vždy len názov prvej objednanej položky. Pre zobrazenie všetkých objednaných položiek vo formulári kliknite na "zobraziť všetky položky". To isté platí pri potvrdzujúcich SMS správach od poľských predajcov a pri SMS správach, ktoré dostávate po prijatí tovaru na náš sklad.

7.5. Je možné vytvoriť formulár od jedného predajcu s tovarom od rôznych predajcov?

Takáto možnosť nie je prípustná. Formulár od jedného predajcu slúži len na objednanie minimálne dvoch rôznych predmetov od jedného predajcu. Ak by tovar prišiel od rôznych predajcov, nemáme možnosť objednávky zaúčtovať a ani objednanie by nebolo možné.

7.6. Ako mám rozoznať jednoduchý a hromadný formulár v mojich objednávkach?

Jednoduchý formulár je orámčekovaný modrou farbou a hromadný formulár oranžovou.

7.7. Môžem zrušiť objednávku?

Objednávku je možné vymazať len v prípade, ak je ešte v priečinku nevybavené. Pozor! Ak je objednávka už spracovaná, nie je možné zrušiť ju za žiadnych okolností. Zrušenie objednávky, čiže neprebratie balíka v Poľsku, pre nás vo väčšine prípadov znamená rozviazanie spolupráce s daným predajcom. Prosím nezabúdajte, že naša firma slúži len ako sprostredkovateľ tovaru a objednávaný tovar nevlastníme, preto u nás neplatí pravidlo, že do desiatich alebo štrnástich dní je tovar možné vrátiť. Objednávate dobrovoľne, preto si tento obchod dobre premyslite.
Ak aj napriek tomu trváte na zrušení už spracovanej objednávky, bude Vám započítaná suma za prepravu tovaru v PL na náš sklad, taktiež preprava späť k predajcovi a pokuta 10 €, ktorú posielame predajcovi za balné a ochotu, aby nedošlo k rozviazaniu našej spolupráce.

7.8. Prečo mám platiť za storno objednávky?

Platí, ak bol tovar zakúpený na aukcii Allegra. Na začiatok chceme uviesť, že Allegro nefunguje tak jednoducho ako bežný internetový bazár. Ak bol predmet zakúpený priamo cez aukciu Allegra, je nutné ho prevziať. Ak sa však rozhodnete objednávku u predajcu stornovať, Allegro si aj v tomto prípade zaúčtuje províziu za zakončenie aukcie. Keďže Allegro províziu stiahne od predajcu, bude si peniaze od Allegra nárokovať späť. Allegro samozrejme províziu predajcovi vráti, no nám udelí výstražný bod. Tri takéto body pre nás znamenajú zablokovanie konta na Allegre. Dá sa to zrušiť len v prípade, že predajcu poprosíme, aby nákup uznal za uskutočnený. Vtedy ale od nás bude vyžadovať zaplatenie prepravy, ak už bol tovar odoslaný, a spomínanú províziu pre Allegro. Keď si Allegro stiahne svoju províziu, výstražný bod ostane vymazaný.

8. Odosielanie a vrátenie platieb (9)
8. Odosielanie a vrátenie platieb: 9 odpovedí

8.1. Koľko peňazí je potrebné poslať na účet pred objednaním?

Pokiaľ chcete poslať čo najpresnejšiu sumu peňazí za objednávky, použite prosím výpočet objednávky na našej stránke (pozri bod 4). Ak objednávate prvýkrát, je potrebné poslať na náš účet celú sumu vrátane doplatkov (prepravy, provízia). V opačnom prípade tovar objednaný nebude a sumu Vám vrátime späť na Váš účet. Je to z dôvodu, ktorý je vysvetlený v bode 2.1.

8.2. Je možné poslať tovar na dobierku aj novým zákazníkom?

Tovar na dobierku posielame len zákazníkom, ktorých nám odporučia naši VIP/VIP+ zákazníci. Stačí, ak nám pošlú SMS správu s odporúčaním, Vaším priezviskom a telefónnym číslom.

8.3. Za aký čas budú peniaze, ktoré som Vám odoslal/a, pripísané na moje konto Autofra?

Peniaze pripisujeme každý pracovný deň v čase medzi 13:00 - 15:00. Po pripísaní sumy na Vaše konto Autofra budú objednávky spracované maximálne do 24 hodín, ak sa však nevyskytne žiadny problém, o ktorom Vás budeme informovať. Avšak niekedy sa objednávky riešia vopred komunikáciou s predajcom, vtedy sa čas spracovania môže predĺžiť.

8.4. Ako zrýchliť objednanie pre nových zákazníkov?

Priložte výpis platby nahratím prílohy vo formulári. Inú možnosť poslania výpisu neakceptujeme.

8.5. Je možné poslať platbu online napríklad formou paypal?

Aj keď je to rýchly spôsob prevodu peňazí, my túto možnosť neponúkame. Služba je spoplatnená 2 - 6% zo sumy, ktorú by si však zákazník musel hradiť sám.

8.6. Prečo majú možnosť posielania tovaru na dobierku iba VIP a VIP+ zákazníci?

Žiaľ, stále sa nájdu zákazníci, ktorí objednaný a nami zaplatený tovar neprevezmú. Ak aj po upozornení tovar nevyplatia, budú zverejnení na našej stránke. Preto sa v našej firme dôveryhodnými stanú až zákazníci, ktorí majú minimálne 10 objednávok (VIP klienti).

8.7. Kedy budem mať možnosť posielania tovaru na dobierku?

Možnosť posielania tovaru na dobierku v neobmedzenej sume majú VIP a VIP+ zákazníci, ktorí majú u nás minimálne 10 odoslaných objednávok.

8.8. Ako požiadať o vrátenie sumy z Vášho konta na Autofra?

Ak ste poslali na náš účet viac peňazí, ako bolo potrebné, alebo ste omylom poslali sumu, ktorá mala ísť na dobierku, je možné požiadať o jej vrátenie. Kliknite na kredit na hornej lište a po otvorení editora zadajte Vaše číslo účtu.

8.9. Na aký účet treba poslať peniaze a aký variabilný symbol treba použiť?

Peniaze prosím odosielajte na čísla účtov registrované na meno Dušan Bella:

Slovenskí zákazníci: platby v eurách
IBAN: SK80 1100 0000 0029 4513 1009 / SWIFT: TATRSKBX

Českí zákazníci: platby v českých korunách
České číslo účtu je dočasne zrušené kvôli zmene banky. Platba za vaše objednávky bude možná dobierkou.

Ako variabilný symbol použite Vaše telefónne číslo, ktoré máte uvedené na našej stránke. Variabilný symbol zadávajte ako 9 čísel bez predvoľby (0 alebo 421/420), napríklad pre SK 915123456 alebo pre CZ 776123456.

9. Spracovanie a očakávanie zásielok (2)
9. Spracovanie a očakávanie zásielok: 2 odpovede

9.1. Kedy môžem očakávať tovar?

Po pripísaní Vašej platby na konto Autofra Vám objednávky spracujeme do 24 hodín a následne presunieme do priečinka "spracované". Pri spracovaní predajca súčasne od nás dostane e-mail a SMS správu s objednávkou, v ktorej má na výber zo šiestich možností odosielania tovaru, ktoré sú súčasťou e-mailu. Po odkliknutí jednej z nich dostanete SMS správu s informáciou, za aký čas predajca odošle Váš tovar z Poľska, prípadne o jeho zrušení. Prosím berte na vedomie, že aj napriek našej snahe urýchliť dodanie tovaru sú niektorí predajcovia častokrát nezodpovední, neodpovedajú na e-maily alebo nedvíhajú telefón, a práve pre tento dôvod Váš tovar môže meškať.

9.2. Čo v prípade, ak objednaný tovar mešká?

Ak Váš tovar mešká viac ako 3 pracovné dni od spracovania objednávky, je možné poslať predajcovi pripomienku kliknutím tlačidla overiť stav v danej objednávke. Vtedy predajca znovu dostane e-mail a SMS správu spolu s pripomienkou. Najprv sa však uistite, či na aukcii predajca nemá uvedenú dobu realizácie, ak áno, do koľkých dní posiela tovar. Pripomienku je opäť možné odoslať až po troch pracovných dňoch od posledného overenia. Ak aj napriek tomu tovar nepríde do 10 pracovných dní od jeho spracovania, objednávka bude zrušená.

10. Posielanie prijatých balíkov a zmena adresy doručenia (3)
10. Posielanie prijatých balíkov a zmena adresy doručenia: 5 odpovedí

10.1. Čo v prípade, ak mám viac objednávok, no niektoré ešte nie sú na sklade v Autofra?

Ak máte viacero objednávok a niektoré už prišli k nám na sklad, no niektoré sú ešte len spracované, čakáme, kým aj ostatné balíky prídu z Poľska k nám. Až potom posielame všetky Vaše balíky naraz, aby ste nemuseli platiť prepravu viackrát (neplatí pre veľké a atypické balíky). Ak však chcete poslať už prijaté objednávky, zadajte odoslať prijaté objednávky.

10.2. Je možné odoslať prijaté objednávky osobitne, každý na inú adresu?

Áno, ak máte záujem poslať každú objednávku samostatne na inú adresu, kliknite v danej objednávke na zmena adresy doručenia. Po otvorení editora vyplňte adresu, na ktorú máme balík odoslať. Doplatky prídu na dobierku.

10.3. Prečo mi bol odoslaný tovar, keď som o to nepožiadal/a?

Atypické a väčšie balíky

Ak máte objednaných viac predmetov a na náš sklad je prijatý väčší balík (napr. nárazník, kapota, blatník, paleta, kolesá, disky, nábytok, atď.), odosielame ho bez ohľadu na to, či máte ešte ďalšie čakajúce objednávky. Je to z dôvodu, že denne prijímame veľké množstvo zásielok a nie je možné takýto tovar uskladniť.

Zaznačená možnosť automatického posielania

Tovar bude taktiež odoslaný bez ohľadu na ďalšie čakajúce objednávky, a to v prípade, ak ste si pri objednávaní zaznačili automatické odosielanie. Túto funkciu je možné natrvalo zapnúť alebo vypnúť v nastaveniach.

Prekročený limit financií

Ak čakáte na spracované objednávky, no suma za prijaté objednávky prekročila 150 € pre VIP alebo 200 € pre VIP+ zákazníka, tovar bude taktiež odoslaný bez ohľadu na ďalšie čakajúce objednávky. Ak ste peniaze medzičasom poslali, treba požiadať o ich vrátenie kliknutím na kredit.

10.4. Ako si môžem výhodne privyrobiť

Postupujte podľa bodu 10.2. a následne zvoľte možnosť, akú dobierku chcete od Vášho odberateľa vybrať.

Príklad 1:
Ak cena Vami objednaného tovaru bude vrátane poplatkov a provízie v hodnote 100 € a od Vášho zákazníka budete požadovať dobierku 120 €, rozdiel v hodnote 20 € Vám pripíšeme na konto Autofra ako kredit. Ak však Váš odberateľ tovar nepreberie, daná suma Vám bude odpočítaná z konta spolu so spiatočnou prepravou.

Príklad 2:
Ak máte prijaté 3 objednávky, z ktorých dve chcete poslať na jednu adresu a tretiu objednávku na inú adresu, je potrebné adresu doručenia vyplniť pri každej objednávke zvlášť. Keď vyplníte adresové polia, systém si ich automaticky uloží a pri ďalšej zmene adresy sa jedným kliknutím na vybranú adresu načítajú všetky údaje. Čiže, dve objednávky s rovnakými údajmi budú zlúčené a odoslané na jednu adresu. Pre vytvorenie novej adresy vyplňte polia, zadajte výšku dobierky a uložte údaje.

10.5. Preprava pri väčšom množstve Vašich balíkov

Ak máte objednaných viac balíkov, čakáme, kým všetky prídu z Poľska na náš sklad. Až potom tovar odosielame spolu na Vašu adresu. Avšak, ak sa medzi Vašimi objednávkami nachádza väčší alebo atypický tovar, odosielame ho ihneď, bez čakania na Vaše ostatné balíky.

11. Cenník prepráv na Slovensku, do Českej republiky a preprava v Poľsku (5)
11. Cenník prepráv na Slovensku, do Českej republiky a preprava v Poľsku: 5 odpovedí

11.1. Cenník balíkovej prepravy na Slovensku bez ohľadu na to, z koľkých kusov je zásielka:

CENNÍK PREPRÁV S DPH VRÁTANE DOBIERKY
Kuriér - Slovensko
0,0–0,5 kg = 4,00 €
0,5–1,0 kg = 5,00 €
1,0–3,0 kg = 6,00 €
3,0–5,0 kg = 7,00 €
5,0–8,0 kg = 9,00 €
8,0–10,0 kg = 11,00 €
10,0–13,0 kg = 12,00 €
13,0–15,0 kg = 13,00 €
15,0–18,0 kg = 14,00 €
18,0–20,0 kg = 15,00 €
20,0–23,0 kg = 16,00 €
23,0–25,0 kg = 17,00 €
25,0–28,0 kg = 18,00 €
28,0–30,0 kg = 19,00 €
30,0–33,0 kg = 20,00 €
33,0–35,0 kg = 21,00 €
35,0–38,0 kg = 22,00 €
38,0–40,0 kg = 23,00 €
40,0–43,0 kg = 24,00 €
43,0–45,0 kg = 25,00 €
45,0–48,0 kg = 26,00 €
48,0–50,0 kg = 27,00 €
50,0–55,0 kg = 30,00 €
55,0–60,0 kg = 33,00 €
60,0–65,0 kg = 36,00 €
65,0–70,0 kg = 39,00 €
70,0–75,0 kg = 42,00 €
75,0–80,0 kg = 45,00 €
80,0–85,0 kg = 48,00 €
85,0–90,0 kg = 51,00 €
90,0–100,0 kg = 54,00 €

Príplatok od 5 do 15 € je pripočítavaný pri každom atypickom balíku.

11.2. Cenník prepráv paletovej prepravy na Slovensku:

CENNÍK PREPRÁV S DPH VRÁTANE DOBIERKY
Kuriér paleta - Slovensko
0,0–100,0 kg = 40,00 €
100,0–250,0 kg = 55,00 €
250,0–500,0 kg = 70,00 €

Príplatok 30% je pripočítavaný za nadrozmer palety.

11.3. Rozvoz súkromnou spoločnosťou autoFRA bez možnosti poškodenia:

Ponúkame bezpečnú prepravu aj vlastnou dodávkou pre tovar do 4 m dĺžky a 1000 kg hmotnosti.
Tovar doručujeme od 7:00 do 21:00
Ceny sú účtované tak ako pri balíkovej a paletovej preprave kurierskej spoločnosti s výnimkou príplatkov za atypický tovar vrátane náhradných dielov na motorové vozidlá.

Príplatok je len za každý nadrozmerný tovar:

Náhradné diely:
Predné kapoty – 15 €
Zadné kapoty - 15 €
Blatníky – 10 €
Dvere – 12 €
Nárazníky – 15 €
Predné čelo s chladičmi – 15 €
Rezané časti (štvrťky) – 40 €
Rezané časti (celý zad) – 100 €
Strechy zo stĺpikmi – 50 €
Bočné celé časti (škrupiny) – 25 €
Kompletný predok – 50 €
Výfuky – 20 €
Predné a zadné sklá – 15 €
Nápravy s diferenciálom – 30 €
Rámy (podvozok do 4.2 m) – 130 €


Príplatok za rôzny atypický tovar:
Kuchynské linky – 30 €
Jedálenske stoly – 20 €
Sedacie súpravy – 50 €
Obývacie steny – 30 €
Parné boxy – 30 €
Záhradné altánky – 50 €
Záhradné domčeky – 50 €
Štvorkolky veľké – 50 €
Strešné krytiny – 50 €
Kované zábradlia a brány – 50 €

11.4. Cenník prepravy balíkov v Českej republike:

CENNÍK PREPRÁV S DPH VRÁTANE DOBIERKY
Kuriér - Česká republika
0,0–0,5 kg = 6,00 €
0,5–1,0 kg = 7,50 €
1,0–3,0 kg = 9,00 €
3,0–5,0 kg = 10,50 €
5,0–8,0 kg = 13,50 €
8,0–10,0 kg = 16,50 €
10,0–13,0 kg = 18,00 €
13,0–15,0 kg = 19,50 €
15,0–18,0 kg = 21,00 €
18,0–20,0 kg = 22,50 €
20,0–23,0 kg = 24,00 €
23,0–25,0 kg = 25,50 €
25,0–28,0 kg = 27,00 €
28,0–30,0 kg = 28,50 €
30,0–33,0 kg = 30,00 €
33,0–35,0 kg = 31,50 €
35,0–38,0 kg = 33,00 €
38,0–40,0 kg = 34,50 €
40,0–43,0 kg = 36,00 €
43,0–45,0 kg = 37,50 €
45,0–48,0 kg = 39,00 €
48,0–50,0 kg = 40,50 €
50,0–55,0 kg = 45,00 €
55,0–60,0 kg = 49,50 €
60,0–65,0 kg = 54,00 €
65,0–70,0 kg = 58,50 €
70,0–75,0 kg = 63,00 €
75,0–80,0 kg = 67,50 €
80,0–85,0 kg = 72,00 €
85,0–90,0 kg = 76,50 €
90,0–100,0 kg = 81,00 €

11.5. Preprava v Poľsku

Poľské prepravné služby sú na aukcii označované viacerými spôsobmi:

  • Przesylka kurierska pobraniowa (preprava kuriérom na dobierku)
  • Przesylka pobraniowa priorytetowa (preprava poštou 1. triedy na dobierku)

Ak nie je na aukcii uvedená preprava na dobierku (przesylka pobraniowa), predajca si vyžaduje platbu vopred. Poplatky za posielanie peňazí na účet predajcu sú uvedené v bode 15.3.

Na niektorých aukciách predajca uvádza len osobný odber (odbior osobisty). Je to v prípade, ak predajca nevie určiť cenu prepravy. V tomto prípade treba pozrieť, či predajca v opise aukcie nepíše, že aj napriek tomu tovar posiela (mozliwosc wysylky/przesylka mozliwa/wysylam za pobraniem, atd.).

Ak však predajca tovar neposiela pre veľké rozmery, my Vám ho prepravíme prostredníctvom poľskej kuriérskej firmy, s ktorou máme dohodu. Táto firma prepravuje v rámci Poľskej republiky aj tovar veľkých rozmerov.

Cenník prepravy atypického a nadrozmerného tovaru (ak je na aukcii len osobný odber):

Strecha na automobil so stĺpikmi: 500 - 600 zl
Prevodovky: 200 – 300 zl
Dvere na automobil: 150 – 200 zl
Odrezané časti karosérie: 300 – 500 zl
Predné a zadné sklá: 150 – 250 zl

Preprava sa účtuje v závislosti od miesta vyzdvihnutia zásielky. Za takéto vybavenie prepravy tovaru si účtujeme poplatok 10 €. Žiaľ, určitý tovar sa nepodarí vyzdvihnúť, pretože kuriérska spoločnosť niektoré mestá nemá v kompetencii.

11.6. Aké sú výhody prepravnej spoločnosti 123 kuriér oproti konkurencii?

Najväčšou výhodou je sčítavanie balíkov na váhu, to znamená, ak máte aj väčší počet rôznych balíkov, vždy platíte len jednu prepravu, a to za ich hmotnosť.

Možnosť odoslania balíkov do hmotnosti 1000 kg a do dĺžky 2,8 m (platí len pre Slovensko).

12. Reklamácie a prebratie zásielky (5)
12. Reklamácie a prebratie zásielky: 3 odpovede

12.1. Je potrebné pri dodaní zásielky od kuriéra tovar skontrolovať?

Pri prevzatí zásielky od kuriérskej spoločnosti balík vizuálne skontrolujte, či obal nie je poškodený (platí iba pri novom tovare). Ak máte podozrenie, že tovar vo vnútri balenia je poškodený, balík najprv zaplaťte a následne ihneď otvorte. V prípade poškodenia tovaru je potrebné v prítomnosti kuriéra spísať protokol škody a ten nám následné odoslať cez formulár. V každom prípade je nutné tovar prevziať. Bez tohto úkonu tovar nebude možné reklamovať.

12.2. Ako mám reklamovať tovar?

Ak chcete reklamovať tovar, kliknite v archíve na dátum odoslania danej objednávky a následne na "reklamácia". Vyberte druh reklamácie (najčastejšie reklamácia u poľského predajcu). Ak je potrebné, pridajte prílohu. Pozor! Na poškodenia pri použitom tovare, prevažne autodieloch, ako aj na rozbitie skla sa reklamácie nevzťahujú, súhlasili ste s takýmito podmienkami (bod 2). Za takéto poškodenia nezodpovedáme, pretože nevieme s istotou určiť, či zásielku poškodila poľská alebo slovenská prepravná spoločnosť. Balíky pri prevzatí neotvárame pre nedostatok času a taktiež z dôvodu, že balíky sú vlastníctvom zákazníkov. Za objednávky, ktoré si zákazník sám dobrovoľne vyberá, si aj sám zodpovedá. Naša firma je len sprostredkovateľ a províziu si účtujeme za to, že Vašu objednávku skontrolujeme s aukciou, preveríme predajcu, tovar objednáme, prípadne zaplatíme, vyzdvihneme v Poľsku a pošleme k Vám domov.
Ak tovar nepreberiete pre jeho poškodenie alebo z iného dôvodu, pre našu firmu ste nedôveryhodný zákazník a tovar viac objednaný nebude. Platí pre všetkých zákazníkov. Preto je potrebné tovar najskôr prebrať, potom riešiť reklamáciu.

12.3. Kto platí prepravné za reklamácie?

Za vybavenie prepravy reklamovaného tovaru od Vás do Poľska a späť neberieme žiadnu províziu, avšak prepravné na Slovensku a v Poľsku si zákazník hradí sám. Cena prepravy z Vašej adresy až do Poľska je účtovaná zákazníkovi len 10 € do hmotnosti 5 kg za balík. Ak má zásielka do 0,5 kg, odošlite ju Slovenskou poštou priamo predajcovi ako doporučený list za 5,50 €. Za zásielku do 1 kg je preprava v cene 8,80 €. Od hmotnosti 1 kg za balík posielame kuriéra na Vašu adresu my.

13. Výhody verných zákazníkov (2)
13. Výhody verných zákazníkov: 3 odpovede

13.1. Kto sa stáva VIP zákazníkom?

Našim VIP zákazníkom sa stane každý, kto má u nás zrealizovaných aspoň 10 objednávok. Keď túto výhodu získate, po prihlásení na Autofra sa Vaše priezvisko zmení na červeno.

Výhody VIP zákazníkov:
  • objednávanie tovaru ihneď, bez úhrady peňazí
  • dobierky v neobmedzenej sume (prijatý tovar nad 150 € automaticky odosielame)

13.2. Kto sa stáva VIP+ zákazníkom?

VIP+ zákazníkom sa stane každý, kto pre našu firmu vypracuje určitú províziu, bez ohľadu na počet zrealizovaných objednávok. Po prihlásení na Autofra sa Vaše priezvisko zmení na modro.

Výhody VIP+ zákazníkov:
  • objednávanie tovaru v neobmedzenej sume bez Vašej úhrady peňazí
  • zľavy od niekoľko tisíc predajcov (v niektorých prípadoch prekračujúce našu províziu)
  • dobierky v neobmedzenej sume (prijatý tovar nad 200 € automaticky odosielame)
  • samočinné automatické objednávanie v ľubovoľnom čase (Kúp teraz)
  • zľavy na preprave kuriérskej spoločnosti znížené o 2 € (okrem hmotnosti do 2 kg)

13.3. Som VIP+ zákazník, a tovar nie je možné priamo objednať

V databáze máme veľké množstvo predajcov, od ktorých majú VIP+ zákazníci možnosť priamo objednať tovar. Môže sa stať, že ste si predmet vybrali od predajcu, ktorého v databáze ešte založeného nemáme, čo znamená, že od tohto predajcu ešte žiadny z našich zákazníkov nenakupoval, preto Vám nebude umožnené odoslať objednávku priamo predajcovi. Vtedy spracovanie objednávky nechajte na nás.

Tiež je možné, že sa pri predajcovi zobrazuje počet nákupov, čo znamená, že od predajcu nakupujeme, no nesúhlasí s objednaním mimo aukčný portál Allegro. Túto objednávku taktiež budeme vybavovať my.

14. Prečo objednať tovar cez našu firmu? (1)
14. Prečo objednať tovar cez našu firmu?: 1 odpoveď

Objednanie tovaru cez našu firmu je mimoriadne bezpečné a bez rizika, že prídete o svoje peniaze. Z veľkej ponuky kategórií a uľahčeného vyhľadávania tovaru pomocou prehľadných obrázkov preložených do slovenčiny stačí vybrať a objednať tovar z pohodlia Vášho domova, samozrejme vybrať predajcu s dobrým hodnotením a už len čakáte na doručenie balíkov k Vám domov. Provízia pre AutoFRA za sprostredkovanie je minimálna a prijateľná. Pokiaľ ste sa rozhodli objednať tovar priamo z Allegra bez našej pomoci, čakajú Vás nasledovné prekážky:
V prvom rade sa musíte s poľským predajcom dohodnúť na spôsobe prepravy tovaru na Slovensko, čo je vo väčšine prípadov nemožné, pretože Poliaci na dobierku tovar na Slovensko neposielajú. Ak aj áno, za tovar si od nových neoverených kupujúcich vyžadujú platbu vopred cez PayU. Ak posielate peniaze zo slovenskej banky na poľský účet, poplatok za transakciu sa účtuje okolo 10 €. Takéto posielanie peňazí avšak prináša riziko, že tovar ani peniaze viac neuvidíte, taktiež sa balík môže stratiť. Ďalšou nevýhodou je čas prepravy tovaru z Poľska na Slovensko, ktorý sa môže predĺžiť aj na 10 dní (u nás tovar vieme doručiť už od 2 dní od objednania). Naša firma Vám vie doručiť balík aj s hmotnosťou presahujúcou 500 kg (motory, nápravy, nábytok, atď.), čo v prípade posielania z Poľska na Slovensko nie je možné. Cez AutoFRA nič neriskujete, pretože tovar väčšinou odoberáme na dobierku, takto Vaše peniaze čakajú u nás. Čiže v prípade, ak predajca tovar nepošle, peniaze Vám vrátime na Váš účet, prípadne si vyberiete iný.

15. Provízia, iné príplatky a zľavy (5)
15. Provízia, iné príplatky a zľavy: 5 odpovedí

15.1. Aká je provízia pre jednoduchú objednávku?

Províziu si účtujeme za každú objednávku samostatne, podľa výšky ceny aukcie od 1 € do 80 €.
K tomu je minimálny doplatok od váhy balíka za 1 kg - 0,1 €.
Provízia pre hmotnosť je ohraničená do 500 kg. Nad 500 kg je provízia individuálna.

Provízia pre obyčajný formulár:

Cena za tovar
Provízia
0,01–51
5,01–7,51,5
7,51–102
10,01–152,5
15,01–203
20,01–354
35,01–505
50,01–756
75,01–1007
100,01–1258
125,01–1509
150,01–17510
175,01–20011
200,01–22512
225,01–25013
250,01–30014
300,01–35015
350,01–40016
400,01–45017
450,01–50018
500,01–55019
550,01–60020
600,01–65021
650,01–70022
700,01–75023
750,01–80024
800,01–85025
850,01–90026
900,01–95027
950,01–100028
1000,01–105029
1050,01–110030
1100,01–115031
1150,01–120032
1200,01–125033
1250,01–130034
1300,01–135035
1350,01–140036
1400,01–145037
1450,01–150038
1500,01–160039
1600,01–170040
1700,01–180041
1800,01–190042
1900,01–200043
2000,01–210044
2100,01–220045
2200,01–230046
2300,01–240047
2400,01–250048
2500,01–260049
2600,01–270050
2700,01–280051
2800,01–290052
2900,01–300053
3000,01–310054
3100,01–320055
3200,01–330056
3300,01–340057
3400,01–350058
3500,01–360059
3600,01–370060
3700,01–380061
3800,01–390062
3900,01–400063
4000,01–410064
4100,01–420065
4200,01–430066
4300,01–440067
4400,01–450068
4500,01–460069
4600,01–470070
4700,01–480071
4800,01–490072
4900,01–500073
5000,01–550075
5500,01–600080

15.2. Aká je provízia pre objednávku od jedného predajcu?

Províziu za objednávky od jedného predajcu systém spočítava tak, ako pri jednoduchom formulári. Dodatočne sa dopočítava minimálna cena za každú ďalšiu objednávku v hromadnom formulári podľa výšky ceny:

0-10 zl provízia 0,1 €
10,01-30 zl provízia 0,2 €
30,01-50 zl provízia 0,3 €
50,01-100 zl provízia 0,5 €
100,01-400 zl provízia 1 €
400,01-800 zl provízia 1,5 €
800,01-1500 zl provízia 2 €
1500,01 a viac provízia 2,5 €

15.3. Dodatočná provízia za platbu vopred na účet predajcu

do 500 zl poplatok 1 €
od 500 do 1000 zl poplatok 2 €
od 1000 do 2000 zl poplatok 3 €
Za každých 1000 zl naviac poplatok 1 €

15.4. Príplatky

Príplatok za vybavenie licitácie tovaru: 3 € (ak sa nepodarí vydražiť, tak 1 €)
Príplatok za balík na palete: 10 € (motory, prevodovky, atď.)
Príplatok za atypický a nadrozmerný balík: 15 € (odrezané časti karosérie, ťažké nápravy, atď.)
Príplatok za posielanie tovaru na opravu: 50% naviac z provízie objednávaného tovaru
Príplatok za vybavenie reklamácií neúčtujeme.
Príplatok za vybavenie Vašich otázok ohľadom objednávaného tovaru: 2-5 €
Príplatok za nezáväznú objednávku: 2-5 €
Príplatok za dobierku: 1,5 % zo sumy, ale min. 1,5 €

15.5. Zľavy

Keďže naša firma objednáva už niekoľko rokov tovar prevažne z Allegra, podarilo sa nám nadviazať spoluprácu s veľkým množstvom predajcov. Preto objednávame tovar prevažne mimo portál Allegro. Vtedy predajcovia nie sú povinní platiť províziu, preto nám automaticky poskytujú zľavy, ktoré následne dostávajú naši VIP+ zákazníci. Ak si zákazník, ktorý nie je v kategórii VIP+, dohodne zľavu od našich predajcov, ktorých máme v databáze, nebude možné takúto objednávku zrealizovať cez náš portál.

« späť na FAQ